Můj příběh

Věřím, že všechny potřebné informace máme v sobě - jen umět naslouchat.

Jmenuji se Milada Langfelnerová.

V roce 1992 jsem ukončila studium fyzioterapie v Hradci Králové a začala pracovat v nemocnici jako rehabilitační sestra. Denně se pohybuji mezi nemocnými a s přibývajícími lety si čím dál intenzivněji uvědomuji, že takhle nechci dopadnout.

Nechci snižovat úroveň našeho zdravotnictví, vážím si lékařů - někteří z nich jsou opravdu odborníci.

Vadí mi systém našeho zdravotnictví, který je založený na nemoci a tvorbě pacientů. Čím více nemocí člověk má, tím je péče o něj lukrativnější, tím více výkonů může lékař vykázat k proplacení zdravotní pojišťovnou.

Možná proto se nikdo nevěnuje účinné prevenci. Málokterý lékař vás vyslechne a poradí vám, pokud ještě nejste nemocní a pouze cítíte, "že něco není v pořádku".

Je přeci snazší pečovat o své zdraví, než obtížně (a někdy i marně) bojovat s nemocí.

Nejprve pro sebe a své blízké, a postupem času i pro své klienty, jsem změnila svůj pohled ze "západního" (úzce specializovaného) na "východní" (celostní) a rozšířila své znalosti pomocí studia a kurzů:

  • Diagnostik Tradiční čínské medicíny - Akademie TCM v Brně
  • Dornova metoda
  • Reflexní terapie
  • Mistr reiki - Usuiho systém přírodní léčby
  • Etická výchova – Pedagogická fakulta + 7 let praxe na 2.stupni ZŠ
  • aj.

Tradiční čínská medicína mě nadchla, protože pojmenovává to, co cítím a vzhledem k tomu, že stojí na tisíciletých základech, mohu jí věřit. Vysvětluje logickým způsobem vazby v organismu a mechanismus vzniku nerovnováhy a nemocí i jejich nápravy.

Je zaměřená na PREVENCI A UDRŽENÍ ZDRAVÍ. Vyžaduje od člověka aktivní spolupráci na tvorbě svého života. Čínský lékař je odměňován za to, že své klienty udržuje zdravé a pokutován, pokud některý z nich vážně onemocní. Obyvatelé Číny jsou od dětství vedeni k tomu, aby si všímali projevů nerovnováhy v organismu a řešili je včas změnou životosprávy, stravou a cvičením. Tento model mi je blízký.

Na rozdíl od tradiční čínské medicíny však vidím velký vliv emocí na tělesné zdraví. Proto se zaměřuji na kombinaci poznatků západní medicíny, čínské medicíny a psychosomatiky.

Jen v pohledu na lidské tělo jako celek, na tělo, duši i emoce, vidím naději pro nás všechny, kteří jsme ochotní převzít zodpovědnost za své životy a aktivně se podílet na udržení svého zdraví.

Těším se na spolupráci. Milada